// archief

veiling

Dit trefwoord komt voor in 12 bijdrage(n)

Johan Thorn Prikker en De middagzon

Wij zijn maar dilettanten, amateurs de l’art pour l’art, alsmede gedesillusioneerde studeerkamerdecadenten die zich niet verbeelden nog iets nieuws te kunnen melden en sowieso elke hoop of geloof in systematische kennis alreeds lang verloren hebben. Dat, om bij de kunstactualiteit van de dag te blijven, we lazen het vanochtend in de krant, een Vermeer bij Christie’s […]

Over een heel vroeg zelfportret van Jan Toorop

Tijd om de portemonnee te trekken. Althans, voor diegenen die er een van die omvang hebben: er komt weer een aardige veiling bij Christie’s aan. Om misverstanden te voorkomen: uw voor zijn dagelijks brood  in de culturele sector ploegende studeerkamerdecadent met een gemiddeld maandelijks kunstbudget van 25 euro is daar bepaald geen vaste klant, maar kijken kan […]

Veiling ‘Important Victorian & British Impressionist Art’

Een aankoop zal voor de meeste lezers van rond1900.nl buiten het financiële bereik liggen, maar kijken is gratis. Aanstaande 11 juli gaat bij Christie’s Londen een verzameling ‘Important Victorian & British Impressionist Art’  onder de hamer. Bladert u hier door de catalogi, vol meesterwerken van Waterhouse, Leighton, Sargent, Rossetti, Ricketts of Burne-Jones. Prachtig!

Voetnootje over Tachtig

Een voetnootje voor de boek- en prentveilingensneupers. Aanstaande 3 en 4 november veilt Van Stockum een aantal buitengewoon aardige Van Hoytema-items. Een daarvan – cat. nr. 542 – is een zeldzaam intekenbiljet: HOYTEMA, T. (Theo) VAN (1863-1917). “Intekenbiljet voor : het leelijke jonge Eendje “. Lithography in colours with handwritten name of the client & receipt of payment signed by the artist mounted verso. 22 x 14,5 cm. Behind passepartout. Knuttel 4. Very rare. See repr.”
De beschrijving vermeldt het niet maar uit de afbeelding blijkt dat het een door H.G. Samson, Overtoom, Amsterdam is ingevuld. Dit is als ik me niet vergis is de Tachtiger-arts Henri Samson, onder wiens zorgen Willem Kloos kwam nadat hij op 5 oktober 1895 een poging tot zelfmoord deed. Leuk Tachtiger-detail dus.

Pikante brieven van Wilde onder de hamer

Het Britse Bamfords Auction House veilt op 24 september vijf brieven van Oscar Wilde, zo meldt De Papieren Man op gezag van BBC News. De geadresseerde betreft hoofdredacteur Alsager Vian van de Court & Society Review. De auteur zou er ‘oneerbare voorstellen’ in doen. Later werd Wilde wegens homoseksuele praktijken veroordeeld en bracht hij twee jaar door in het gevang.

Eenmaal, andermaal…! (2)

De werkelijkheid is vast vele malen gecompliceerder, maar aangezien de beginselen van dit blog naast strikt wetenschappelijk ook zwaar zwartromantisch zijn, mogen we graag denken dat wij bepalend moeten zijn geweest voor enkele mijns inziens zeer opvallende veilingresultaten, gister te Utrecht. […]

Eenmaal, andermaal….!

Het is weer voorjaarsveilingtijd. Beijers te Utrecht biedt het een en ander interessants en buitengewoons op het gebied van de fin de siècle-literatuur. Een greep uit het aanbod. […]

Van Dongen geveild voor acht miljoen euro

Een schilderij uit 1910-1911 van de Nederlandse schilder Kees van Dongen (1877-1968) heeft ruim acht miljoen euro opgebracht. Het doek met de naam La Gitane (De zigeurerin) werd gisteravond geveild bij Christie’s in Londen. Wellicht is het schilderij binnenkort in Nederland te zien, want de nieuwe eigenaar heeft het verzoek gekregen zijn aanwinst in bruikleen te geven voor een tentoonstelling over Van Dongen in Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam. Deze expositie in vanaf september te zien. (Bron: ANP)

Zelfmoordbrief Baudelaire geveild

Op 1 december wordt in Parijs een wel zeer bijzonder literair document geveild. Het gaat om een brief van Charles Baudelaire (1821-1867) met de titel ‘Du suicide’, die hij schreef nadat hij in juni 1845 een poging had gewaagd zich van het leven te beroven. Het document moet tussen de 50.000 en 70.000 euro opbrengen. […]

Eenmaal… andermaal!

De vele trouwe lezers van deze mooiste der elektronische cultuurtempels zullen weten dat ondergetekende bescheiden bibliofiel bij voorkeur, en/of noodgedwongen, zijn malle en vergeten, maar soms ook gewoon goede en mooie boeken voornamelijk betrekt uit marginale hoeken en gaten. Logisch, want welke antiquaar neemt nou de moeite om, gesteld dat hij of zij ze al opmerkt of heeft, die boeken van pak-hem-beet Josephine Giese of M.G.L. van Loghem in hun catalogi op te nemen? […]

Foto van de dag